Yaradanın Boş Vaktine Gelmiş Deli Yosma: Erotik Türkçe Pop’u Yaşatma Derneği

90’ların erotik ve sırnaşık Türkçe pop’unu yaşatmak için kendimi feda edeceğim bir blog yazısı ile sahnedeyim. (Burada yazar kendini çok ciddiye alıyor.)

Neyse hemen konuya giriyorum. Ki bu konuya girmem 2 günümü aldı.  Post 80’ler ve 90’lı yıllarda Aysel Gürel ve Sezen Aksu’nun elinden tutmasıyla pıtırdayan starların, günümüze ve dimağlarımıza kazandırdığı en iyi müzik türünün “erotik Türkçe pop” olduğundan bahsetmişimdir. Tamam bundan bu şekilde bahsetmemiş olsam bile, en azından Tarkan’ın erotik Türkçe pop dünyasındaki yerinin anlam ve önemine defalarca değindim.  Benim bazen aynı şeyleri temcit pilavı gibi döndürüp döndürüp anlatmam adeta alemet-i farikam gibi.

Neyse ne diyorum,  bildiğiniz ve daha önce de anlattığım gibi, Tarkan’ın “Kız Hepsi Senin Mi” ile ülkemizde kadınlara laf atma yönteminde bir çığır açıldığı yetmemiş gibi, “Ölürüm Sana” klibinde sado mazo bir takım fantazilere göz kırpıldı,  “belindeki kemer olayım, saçındaki toka olayım” ile ufak ufak iç gıcıklamaları yaşandı bu ülkede. Hadi Tarkan dediğimiz şahsiyet, her çağ ve dönemde ayakta sevişiyor ve erotik popun öncüsü olabilir; ama şu 90’lar dediğiniz, Levent Yüksel gibi bir evimizin erkeğini bile erotik yaptı: “Aç penceremi aç, yatağıma gel” diye şarkı söyletti.  Aslında düşünüyorum da, bu pencereyi açma, içeri dalma konsepti o dönemlerde çok modaymış. Rahmetli Kerim Tekin de hayatımıza, babasının dışarı çıkması için izin vermediği mahalle aşkının penceresinden yatak odasına dalma fantazisiyle hayatımıza girmişti. Bunu da daha önce anlattığımı söylemesin kimse. Anlatmadım, zira “Cici Baba” şarkısından pek hazzetmezdim çocukken.

Hadi sonra bi anlatmadığıma daha değineyim dedim, ki bu blog’un başlığında yerini buldu. Bir AF grubu vardı, A’sı “Asrın“, F’si Allah bilir ne, belki Fikret belki Faruk.. Yok sonra baktım, Feritmiş.  Ama neticede bizler Asrın’ı bildik, Asrın’ı sevdik, sorry not sorry Ferit.  Asrıncım sonra solo albüm de yaptı ama bu blogun konusu solo Asrın değil. AF grubu Asrın. Ki kendisi tam bir Umut Sarıkaya “kısa yakışıklısı” idi.

af
Af Grubundan Asrın böyle bir insandı, unutmayın unutturmayın.

Allah affetsin, bunlar ikili olarak erotizmden yerlere düşecekti.  Ferit daha normal ve aile tipi bir çocuk oladursun; ki kendisi biraz Metin Arolat’a benzer, Asrın hep yarı çıplak vucudu ve deri pantolonları ile gözümüzü kör etti.   Bütün bunlar, kendilerinin “Kızancıklar” adlı 9-8’lik erotik şarkısının klibinde gerçekleşti. Açıp hepimiz Trakya ağzı öğrendik.  Şimdi böyle anlatıyorsam, kenarda köşede kalmışlar sanmayın. Kızancıklar, büyük olay olmuştu. Klibi de Sinan Çetin çekmiş ve şarkıyı Şehrazat yazmış dersem anlarsınız ki, AF grubunun elinden tutanı bolmuş bence.

Kızancıklar’ın olay klibine dönersek; ikilinin , siyah beyaz klibinde  yarı çıplak, erotik hareketler içinde halk konseri verdiği ve bu sırada afif “Maria Grazia Cucinotta” bakışlı bir hanım kızımızın, cool bir şekilde kendilerini fotoğrafladığını görüyoruz. Kızımız fotomuhabir sanıyoruz (şunu aşırı salladım), oldukça havalı. O zamanlar selfie yok, story yok. Bu arada klipte klarnetler mi ağlamıyor, göbecikler mi atılmıyor neler neler. Aha aşağıda klip, izleyin:

Klibi izlediyseniz, (okurken izlediniz farz ediyorum),  grubun asıl çocuğu “Asrın” ile fotoğrafçı kızımızın aralarında bazı haller olduğunu varsayıyoruz. Şarkıda yine bir pencere açma olmasa da, “kapıyı açıp koynuna alma” fikri hakim.  Üstelik bu eylem için “ana ve babanın yatması” ve “kızancıkların” uyuması bekleniyor.

Sevişmelerin hep kaçak yaşandığı, heyecanın dorukta olduğu liberal, seküler 90’larda, “yaradanın boş vaktine gelmiş deli yosma, eli işte gözü oynaşta seni zilli, elime geçirsem mest etsem ah kız seni” diye bağıra bağıra şarkı söyleyebiliyormuşsunuz demek. Bi de mesela ben bu sırada, 10 yaşında filanım. 10 yaşında bu şarkıyı 9-8’lik oynaya oynaya söylüyordum.  31 yaşında sağlıklı bir psikolojide olmamı kim bekleyebilir?

Şimdi AF’a dönelim; Şehrazat ve Sinan Çetin gibi isimlere rağmen, çok uzun tutunduklarını söyleyemem. Sonrasında bir “Evellallah” çıkışı ile Barış Manço’yu arkalarına almış gibilerdi ancak rahmetlinin ömrü vefa etmedi destek olmaya.

Esasında herkesin buram buram seks kokmasının tek sorumlusu Sezen Aksu değilmiş ve sanki 90’larda genel hava böyleymiş sonucuna varıyorum bu yazımla. Şebeke suyuna afrodizyak bir şeyler karıştığını düşünmeye başladım, bunu da Saadettin Teksoy titizliğinde araştıracağım bir ara.

AF grubu 90’ların güzel, analog sayfalarına gömüledursun, Türkiye’de kontrollü erotizm elbette devam etti. Herkesin libidosunu ve cinsel gelişimini olumlu düzeyde ve yeter miktarda etkilemek üzere kullanılan erotik tandanslı pop müzik yönelimi ve sözleri günümüze kadar uzandı. Ama bu kadar samimi, bu kadar içten, pencere açmalı, içeri girmeli, “yavrum baban nereli nereden bu kaşın gözün temeli” gibi değil de, ne bileyim 2000’li yıllarda, kalitesi daha düşük ve erotizm ile soft porn arasındaki çizgiyi mini mini zorlayan Gülşenler filan girdi devreye. “Elimi de kolumu da bağla hadi, bir odaya bir ömür hapset hadi“, “yak söndür sormam maksadın ne” filan gibi şarkılarla hep bir odaya kapama sonra çekip gitme gibi bir samimiyetsizlik baş gösterdi. Sevmedik bu erotizmi.

İşte bu yüzden, bu blogumla sosyal mesaj vermek istedim. Şaka şaka yapmadım öyle bir şey.  Ama ne bileyim, ortaöğretimden, askerden, mahalleden 5 arkadaşınızı ve sokaktan 4 arkadaşınızı bulursanız bence MHP’yi tek başına iktidar yapmak için değil de, Türk Erotik veya o da olmadı Sırnaşık Pop’unu yaşatmak için bir şeyler yapın derim. Neticesinde fıkır fıkır fıkırdarsınız ve biraz şanslıysanız aşık bile olursunuz. Bu arada unutanlar için, Devlet Bahçeli’nin Milliyetçi Hareket Partisi’ni tek başına iktidara getirmek için ortaya koyduğu mükemmel denklemi na buraya koyuyorum. https://www.youtube.com/watch?v=y0IJOak5uJQ

Bu inandırıcı olmayan bir hesap değil, güvenin bana.