Dadaistan Devleti Kuruyorum: Ücretsiz Vatandaşlık, Serbest Dolaşım

Dadaistan Devleti kuruyorum almaz mısınız?

Yönetim biçimini Cumhuriyet yapacaktım vazgeçtim. Baktım monarşi gibisi yok, hatta ne bileyim feodalite bile olabilir. Yeter ki en tepe yönetimde ben olayım. Ne bileyim bir kontes olayım, bir düşes olayım. Kendi kendimin kontesi olayım. Herkes kendi devletinin kontesi olsa buraları tertemiz olur kızlar. Size de gönlümden birer leydilik, hak eden beylere lordluk, sörlük bedava. Umut Sarıkaya’nın sörü gibi maçlara bedava girme imkanı yok çünkü Dadaistan’da futbol yok. Daha evvelki dönemlerde kuralları çizilmiş hiç bir spor, müsabaka, oyun, düzen kısacası kural yok. Dadaizm’i öğrendiniz diye düşünüyorum, kuralsızlık demektir. Evlilik mevlilik de yok, evde kalmış kızlarımıza selam ederim, toplum baskısından mı sıkıldınız? Dadaistan’ın kapıları size sonsuza kadar açık. Fakat aşık olmak serbest. Aşırı serbest hem de.

Dadaistan’da malların ve kişilerin serbest dolaşımı var. Ama de facto bile tanıma elde edemeyeceğimizi düşündüğümden kimsenin malını ve hizmetini Dadaistan’da bir süreliğine de olsa dolaştıracağını düşünmüyorum. Olsun, Dadaistan’da biz serbestçe dolaşırız. Pek bir iş güç yok nasılsa.

Dadaistan kuralsız olabilir ama bazı milli değerleri var, bakın işinize gelirse vatandaşlık veriyorum, bedava. Vize filan da yok, ne de  olsa turist dövizdir ve iyi orta gol getirir. Şunları şimdilik tespit ettim ama kuruluş aşamasındayız, geliştiricez devleti:

Milli taşıma aracımız: Bisiklet. Toplu taşıyamıyoruz, bisiklet iki kişiye kadar var, samimiyiz çünkü. Belden sarılmalı filan.

En önemli özelliğimiz:  Samimiyet. Kuzey Yarım Küre’de kurulacaz büyük ihtimal ama Güney Amerika’lı samimiyetimiz var.

Milli hayvanımız: Kedi. Köpekleri, kuşları da seviyoruz ama kedi kutsalımız. Bayrağımızda filan kedi var hep.

Doğal Bitki Örtümüz: Okaliptüs. İçimde bir Koala besliyorum ben, okaliptüs olmayınca tükeniyor.

Mottolarımız:  After all tomorrow is another day” , “The smallest feline is a masterpiece”

Milli Marşımız: Büklüm Büklüm.  https://www.youtube.com/watch?v=Uzf5jorgIQ4 

Ordumuz:  Dargın Anılar.  Biz içeride Büklüm Büklüm’ü söylerken, Dargın Anılar ülkenin kapısında bekliyor.

Kültür Bakanımız: Yıldız Tilbe

Mahrem Münasebetler Bakanı:  Gönül Yazar, arada sandalyeden filan düşüyor ama nazar onlar hep. (Kadın ve Aileden Sorumlu Bakan yapmak istedim ama aile kavramı daha komünal bir halde bizim buralarda, kadını ise herhangi bir bakanlığın korumasına gerek yok koskoca Kontes Mine O’hara var. Yukarda feodal derken burda komünale geçtim biliyorum ama her gün devlet kurmuyor insan karar vermek zor, iktidar sarhoşluğu fena)

Kültür Mirasımız:  Aysel Gürel şarkıları

Temel Geçim Kaynaklarımız: Kendi üzümümüzden şarap üretiyoruz, sizler de bağ bozumunda manitalarınızla gelip romantik anlar yaşıyorsunuz.

İklim: 41° Kuzey Paralleri ve 29° Derece Doğu Meridyenlerinde Mayıs ayının son ve Haziran ayının ilk haftası yaşanan tatlı hava bizim ülkede daimi olacak. Verdiğim koordinatları araştırıp bakmayacaksınız di mi tembeller? İstanbul’a ait.

Dediğim gibi devlet daha biraz ham halde. Üç tarafı kedilerle, ay pardon denizlerle çevrili bir yarım ada tasarlıyorum. Neden ada değil yarım ada derseniz, yaz tatillerinde gelip sevişip çocuklarınızın adını “yarımada” koyamayın diye. Yok yok şaka, “peninsula” kelimesini aşırı seviyorum, ondan.

dada