Ajda Pekkan Özgüveni: Ne Yaparım Senden Sonra?

Bunca şarkıya ve şarkıcıya değinmişken, Ajda Pekkan’ı es geçemezdim.

40 yıllık evrimiyle hayatımızda hep taze kalmayı başaran Süperstar, gerçek bir kova burcu özgüveni tezahürüdür.

Bunu bugün şurdan bir kez daha çıkardım. Ajda Pekkan, sonunu göremediği ilişkiye yol verir: Bakınız “Oyalama Beni Veda Et Artık” gibi.

Ama en çok şunda anladım. “Ya Sonra” şarkısını dünyadaki en büyük huzur ve huzursuzluğun karmaşasından oluşan bir ambiyansta dinliyordum. Ajda  Pekkan, ilişkinin sonu olmadığını görmüş ve arttırmıştı. “Ne yaparım senden sonra, zamanla yalnızlık başlar, yola çıkar pişmanlıklar, sevgini de al, gidiyorum ben sen hoşçakal” .

Ben, bir adım sonrasını göremeyince, iki adım daha giderse üzüleceğini anlayıp da ceketini alıp çıkan kadın daha da görmedim. Misal Sezen Aksu aynı konumda olsa, zamanla yalnızlık başlar kısmına girdi mi şarkının, acıdan beslenmeye, acıyla yüreğini dağlamaya ve bizleri de kanırtmaya başlardı. Sonuçta sevdiği adamı pamuklara sarıp sarmalayıp, bedel istemeyen, soru sormayan bir kadından bahsediyoruz. Ama Ajda öyle mi? “Nedir derdin diye bir gün bana sormadın” diyor ve derdini sevmeyen adamımıza postayı koyuveriyor.

Ajda’nın taş gibi bacaklarında operasyon olabilir ama taş gibi özgüveni doğuştan diye düşünüyorum. Neticede “Amazonlar Asla Ağlamaz”.